Główni partnerzy

Stawiamy kropkę nad it.

+48 52 561 04 99 / Dane kontaktowe / Profil na Facebooku


Lampy UV skuteczną bronią w starciu z koronawirusem!

Od początku roku trwa walka z pandemią COVID-19. Państwa na całym świecie podejmują najbardziej restrykcyjne środki ostrożności, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.


Powszechne stało się noszenie maseczek ochronnych, mycie rąk, zachowywanie dystansu społecznego oraz dezynfekowanie pomieszczeń. To wszystko nie zapewnia jednak pełnej ochronny.  Jak więc zadbać o bezpieczeństwo osób przebywających w sklepach, zakładach kosmetycznych, restauracjach, biurach czy urzędach?

Promienie UV skutecznym środkiem dezynfekcji

Badania naukowe dowodzą, że stosowana od dawna w szpitalach metoda dezynfekcji promieniami UV eliminuje nawet 99,9 proc. bakterii grzybów i wirusów. Teraz znalazła ona swoje drugie, ważne zastosowanie. Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia jak i Główny Inspektorat Sanitarny rekomendują promieniowanie UV jako jeden ze sposobów eliminacji koronawirusa. Można zaryzykować stwierdzenie, że lampy UV mogłyby zdecydowanie ułatwić odmrożenie światowej gospodarki.

Twoja własna tarcza antywirusowa

Powszechnie wiadomo, że Koronawirus może przez jakiś czas utrzymywać się w pomieszczeniach i infekować osoby, które w nich przebywają. Nawet jeżeli nie miały one bezpośredniego kontaktu z zarażonym. Jak się przed tym chronić? Rozwiązaniem problemu mogą być lampy UV, czyli bezpieczna i prosta w obsłudze własna tarcza antywirusowa. 

 

Wróć do listy aktualności »
Comtek Systems - Integrator systemów teleinformatycznych Pokaż nawigację