Główni partnerzy

Stawiamy kropkę nad it.

+48 52 561 04 99 / Dane kontaktowe / Profil na Facebooku


Szkolimy się!

Już pięć lat współpracujemy z Powiatowym Urzędem Pracy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleń. Na podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników pozyskaliśmy ponad 112 tys. zł.


Szkolimy się!

Już pięć lat współpracujemy z Powiatowym Urzędem Pracy w ramach Krajowego Funduszu Szkoleń. Na podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników pozyskaliśmy ponad 112 tys. zł.

Misją Comtek Systems jest świadczenie usług projektowych, wdrożeniowych i serwisowych najwyższej jakości oraz dostawa rozwiązań teleinformatycznych, przy zagwarantowaniu naszym klientom najlepszych warunków handlowych i biznesowych. Chcemy być coraz lepsi i wiemy, że gwarancją sukcesu firmy są jej wykwalifikowani i zmotywowani pracownicy.  Jednak to my, jako pracodawca musimy dbać o stworzenie im jak najlepszych warunków rozwoju.

Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleń?  

Profesjonalne szkolenia  generują wydatki, które często są dużym obciążeniem budżetu, dlatego korzystamy z dofinansowania w ramach Krajowego Funduszu Szkoleń  (KFS).

KFS regulowany jest przez przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz  rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014 roku w sprawie przyznania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. W 2019 na jego funkcjonowanie w całym kraju przeznaczono ponad 228 milionów złotych. KFS umożliwia podnoszenie lub zmianę kwalifikacji pracowniczych, a w rezultacie zapobiega utracie zatrudnienia. Inwestycja w kadry zdecydowanie poprawia pozycję pracowników na rynku pracy.

Szkolenia 2020

Pierwszą umowę z Powiatowym Urzędem Pracy podpisaliśmy w 2016 roku. Wtedy w szkoleniach wzięły udział dwie osoby, a dofinansowanie wyniosło niecałe 7 tys. zł. W 2020 pozyskaliśmy już  ok.  47 tys. zł.,  a na szkolenia skierowaliśmy aż 14 pracowników. Po raz pierwszy skorzystaliśmy też ze specjalistycznych kursów z zakresu obsługi ciężkich maszyn. Aż czterech naszych pracowników zdało państwowe egzaminy uprawniające ich do pracy jako operator kafara i operator koparko-ładowarki. Szkoliliśmy się też z zagadnień dotyczących IT.

Rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.

 „Trzeba się rozwijać, trzeba iść do przodu. Nie można się zatrzymać na jednej kwalifikacji. Jestem osobą aktywną, nie lubię monotonii. Jeżeli ja się czuje dobrze w tym co robię i uważam, że jestem w miarę dobry, to lepiej mi się pracuje”.  – mówi  Łukasz Paluchowski, który dołączył do naszego zespołu na początku roku i ma już za sobą całkiem okazałą ścieżkę kariery.

Mamy świadomość, że zadowoleni i zmotywowani pracownicy są podstawą rozwoju  firmy, dlatego staramy się stwarzać im możliwości podnoszenia kwalifikacji, rozwoju i wreszcie awansu.

Cieszy nas fakt, że to widać.  W sobotę  na antenie bydgoskiego oddziału Telewizji Polskiej wyemitowano  materiał  red. Darii Kazuły, w którym nasi pracownicy dzielą się z widzami swoimi doświadczeniami i opiniami o szkoleniach, które zorganizowaliśmy przy wsparciu KFS.

Zachęcamy do obejrzenia materiału!

FILM 

 

 

Wróć do listy aktualności »
Comtek Systems - Integrator systemów teleinformatycznych Pokaż nawigację