Główni partnerzy

Stawiamy kropkę nad it.

+48 52 561 04 99 / Dane kontaktowe / Profil na Facebooku


Ogólnopolski Program Badań Przesiewowych Wad Postawy

Szanowni Państwo,


Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że z dniem 1 lutego 2017 roku nasza firma została Partnerem akcji „Zdrowie z klasą” i w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych Wad Postawy (Proste Plecki) wykonuje badania przesiewowe w szkołach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Stawiając na innowacyjne technologie medyczne badania będziemy wykonywać urządzeniem o nazwie „Sensor Hipokratesa”, które umożliwia bezinwazyjne skierowanie wiązek promieni podczerwonych na łopatki, biodra, kolana i kostki człowieka, po to, by porównać pomiar z właściwymi parametrami postawy. Analiza i przetworzenie zebranych danych umożliwia lekarzowi błyskawiczne rozpoznania wad i przyspiesza postawienie diagnozy oraz podjęcie właściwego leczenia i rehabilitacji.

„Sensor Hipokratesa” znajduje zastosowanie w gabinetach medycznych, szkołach oraz zakładach pracy. Szybka i dokładna diagnostyka umożliwia przebadanie pacjentów, uczniów i pracowników w krótkim odstępie czasu. Wbudowana pamięć zachowuje diagnozę i pozwala porównać wynik. Urządzenie to jako jedyne potrafi zmierzyć postęp dziecka w korygowaniu wady.

Najogólniej można powiedzieć, że jest to najnowocześniejsze urządzenie, które skanuje ciało dziecka w celu wykrycia wad postawy.

W zakresie pomiarów znajdą się takie obszary jak:

  • podejrzenie skoliozy,
  • różnice w wysokości barków
  • różnice w wysokości bioder
  • szpotawość kolan,
  • koślawość kolan,
  • nieprawidłowe trójkąty talii (skolioza skompensowana)

Co ważne, badanie Sensorem Hipokratesa jest bezdotykowe i nieinwazyjne. Odbywa się pod nadzorem dyplomowanego fizjoterapeuty oraz operatora sensora, a wynik rodzice otrzymują zaraz po zakończeniu badania.

Badanie przesiewowe ma na celu wskazanie ewentualnych nieprawidłowości w obrębie postawy ciała, nie stanowi tym samym jednoznacznej diagnozy wady.


Zapraszamy do kontaktu z nami pod nr telefonu 52 561 04 89

Jesteśmy dla Państwa również dostępni pod adresem mailowym prosteplecki@comtek.pl

Wróć do listy aktualności »
Comtek Systems - Integrator systemów teleinformatycznych Pokaż nawigację