Główni partnerzy

Stawiamy kropkę nad it.

+48 52 561 04 99 / Dane kontaktowe / Profil na Facebooku


6 powodów, dla których warto wynajmować sprzęt IT.

Współczesny biznes nie może właściwie funkcjonować bez odpowiedniego sprzętu IT. Serwery, komputery, laptopy, tablety, drukarki, to niezbędne wyposażenie nowoczesnej firmy. Niestety, ich zakup, to często zbyt wysoki koszt, szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem tego problemu staje się długoterminowy wynajem urządzeń. Dlaczego warto wynajmować sprzęt IT?


1. Nie poniesiesz jednorazowego, dużego wydatku.
Wynajem pozwala na wyposażenie firmy w sprzęt najwyższej klasy, nawet jeżeli w danym momencie trudno o wystarczające fundusze. Koszty, które normalnie trzeba ponieść jednorazowo, w przypadku wynajmu rozkładają się równomiernie na cały okres trwania umowy. Nawet na trzy lata. Dzięki temu możliwy jest zakup sprzętu najwyższej klasy, przy jednoczesnym zachowaniu środków, które można wykorzystać na inne inwestycje.
2. Zapewniasz sobie dostęp do najnowszych technologii.

Wynajmij sprzęt IT

Jak wynająć sprzęt IT?


Sprzęt komputerowy w firmie, aby był efektywny, powinien być wymieniany co trzy lata. To pozwala podnieść wydajność i uniknąć kosztów związanych z naprawą lub nadmiernym zużyciem prądu. Należy pamiętać, że przestarzałe i psujące się urządzenia, wpływają negatywnie na postawę i zaangażowanie pracowników. Nowszy sprzęt gwarantuje lepsze warunki pracy, a tym samym wzrost efektywności i zaangażowania pracowników. W rezultacie cała firma działa lepiej.
Wynajem sprzętu IT nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Wystarczy zgłosić się do sprawdzonego i pewnego dostawcy takiej usługi. Fachowcy najpierw ocenią realne potrzeby klienta, potem przygotują ofertę, a następnie dostarczą, zainstalują i uruchomią wszystkie urządzenia.
3. Nie martwisz się o naprawę i zyskujesz bezpłatną pomoc techniczną.
Wynajem sprzętu IT wpływa na redukcję kosztów utrzymania przedsiębiorstwa. Nie potrzebny staje się rozbudowany dział informatyki. Umowa wynajmu sprzętu IT  gwarantuje naprawę wszelkich awarii, wymianę zepsutych urządzeń, serwis, pomoc techniczną oraz doradztwo i przeszkolenie. Te usługi, w zależności od potrzeb, świadczone są na miejscu lub zdalnie przez specjalistów zatrudnionych w firmie wynajmującego.
4. Zapewniasz sobie gwarancje bezpieczeństwa.
Bezpieczeństwo i ochrona danych to priorytety każdego przedsiębiorstwa. Wynajmując sprzęt IT można zagwarantować sobie pełną ochronę i przede wszystkim spokój. To wynajmujący odpowiada za zarządzanie bezpieczeństwem i zapewnia wszystkie niezbędne aktualizacje oraz programy antywirusowe. Umowa wynajmu gwarantuje również, że po okresie użytkowania, dane klienta są trwale usuwane.
5. Praca zdalna w zasięgu Twojej ręki.
Pandemia COVID-19 zmusiła wielu pracodawców do dużych zmian organizacyjnych i przygotowania pracowników do funkcjonowania w systemie home office. To wiązało się z koniecznością wyposażenia ich w urządzenia niezbędne do efektywnej pracy w domu. Najlepszym rozwiązaniem dla wielu okazał się wynajem długoterminowy, bo uchronił ich przed koniecznością poniesienia ogromnych kosztów zakupu laptopów, monitorów, drukarek i innych potrzebnych sprzętów. Dodatkowym atutem umów na wynajem długoterminowy, jest fakt, że można je rozwiązać przed zakończeniem okresu ich trwania, a to daje poczucie bezpieczeństwa i jest wygodne.
6. Nie ponosisz odpowiedzialności za utylizację sprzętu.
Zarówno w przypadku zakupu sprzętu IT jak i leasingu pojawia się problem utylizacji używanych urządzeń. Wynajmując sprzęt, po zakończeniu czasu trwania umowy, wystarczy wymienić go na zupełnie nowy, a stary oddać wynajmującemu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ! 

 

Wróć do listy aktualności »
Comtek Systems - Integrator systemów teleinformatycznych Pokaż nawigację